Sayfalar

8 Temmuz 2010 Perşembe

AFFILIATE MARKETING NEDIR, NASIL İŞLER?

Affiliate Marketing en çok rağbet gören internet işlerinden ve en kolay online para kazanma yöntemlerinden biridir. Bir Affiliate Marketing işine sahip olmak sizi hayal bile edemediğiniz bir servete götürebilir.

Affiliate Marketing, tüccar ile web sitesi sahibinin kendi sitesinde, tüccarın ürünlerini bir hyperlink ile pazarlaması üzerine yapılan bir anlaşma olarak tanımlanabilir. Tüccar, web sitesi sahibinin sitesindeki linkin tıklanması suretiyle gerçekleşen satışlardan site sahibine belli bir % komisyon öder. Affiliate Marketing programları hem affiliate (katılımcı) hem de tüccar için her iki tarafın da çeşitli faydalar sağladığı bir kazan-kazan durumudur. Tüccar (ürün sahibi) bu yöntemi tercih etiğinde malının daha geniş bir pazarda pazarlanmasına ve başka reklam yöntemleri ile ulaşılması mümkün olmayan seviyede malın piyasada yer almasını sağlamaktadır. Affiliate katılımcı sayısı ve affiliate web siteleri arttıkça , daha fazla internet trafiği arttıkça satış miktarı da artacaktır. Öte yandan affiliate (katılımcı) ise sadece kendi web sitesinden tüccarın websitesine bir link yada banner koymak suretiyle bu yolla oluşacak her satıştan bir komisyon kazanmaktadır. Ürün hazır olduğundan affiliate(katılımcı)nın yapması gereken tek şey satış konusu ürüne online olarak potansiyel müşteriler bulmaktır.

Affiliate Marketing en mükemmel evden para kazanma yöntemlerinden biridir. Böylece evinizde olmanın rahatlığı içinde online olarak affiliate işini başarılı bir biçimde yürütebilirsiniz. Affiliate programların birçoğunda başlangıç maliyeti bulunmamaktadır. Bu tür programların çoğunda harika pazarlama araçları ve teknik destek servisi bulunduğu için bu işe başlamak için tecrübeli olmanız dahi gerekmemektedir. Affiliate programların hemen hepsinde affiliate katılımcıya ücretsiz bir web sitesi de sağlanmaktadır.Ayrıca ürün stoku, ürünün satış işlemlerinin tamamlanarak alıcıya gönderilmesi gibi konularda da endişelenmeniz gerekmez çünkü bunların hepsi tüccarın sorumluluğu altındadır.

Aşağıdaki banner'da Cashburners Affiliate Programından elde ettiğim kazanç gösterilmektedir. Cashburners' a ücretsiz olarak katılmak için banner'ı tıklayın.